Zajęcia dodatkowe
kp.dziedzictwo.org.pl

ZAJĘCIA DODATKOWE NIEODPŁATNE

JĘZYK ANGIELSKI

Dzieci podczas zajęć poznają słownictwo i struktury językowe. Podczas ćwiczeń są wykorzystywane rekwizyty i formy plastyczne. W ramach zajęć przedszkolaki przyswajają słowa i zwroty potrzebne w życiu codziennym, rodzinnym i towarzyskim. Uczą się prosić, dziękować, nazywać, opisywać przedmioty w najbliższym otoczeniu, wyrażać uczucia i potrzeby. Nauka odbywa się poprzez scenki, wierszyki, piosenki, wyliczanki, zabawy ruchowe, plastyczne, manualne i muzyczne.
Zajęcia prowadzi mgr Karolina Kopiec

WARSZTATY PLASTYCZNE „ PLASTYKA SMYKA”

Celem zajęć jest rozbudzanie zainteresowania sztuką i plastyką. Podczas zajęć plastycznych dzieci będą miały okazję zapoznać się z techniki: malarstwo, origami, czarodziejskiej nitki, rzeźba itp. Zajęcia realizujemy metodą projektów i tworzymy wielkoformatowe dzieła sztuki.
Zajęcia prowadzi mgr Agnieszka Kuszewska-Wrońska

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

Umuzykalnienie + taniec - na zajęciach prowadzone są wszystkie formy umuzykalnienia dzieci, czyli: śpiew, gra na instrumentach, ruch przy muzyce oraz słuchanie i tworzenie muzyki. Podczas muzykowania na instrumentach dzieci uczą się świadomie operować takimi cechami dźwięku, jak: tempo, dynamika, rytm oraz wysokość. Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki, rozwijanie wrażliwości słuchowej, wyrażanie muzyki ruchem oraz rozwijanie różnych form ekspresji. Dzieci na zajęciach uczą się układów przygotowanych do znanych utworów muzyki współczesnej. Nauczanie odbywa się etapami: od formy najprostszej poprzez stopniowe rozwijanie wprowadzanych figur i układów. Taniec wyrabia wrażliwość na muzykę, kształtuje estetykę ruchu i koordynację ruchową, pomaga pokonać nieśmiałość i uczy dzieci współpracy w grupie. Kształtuje wyobraźnię i pamięć ruchową oraz uczy rozpoznawać muzykę i rytmy.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są prowadzone przez mgr Renata Sikora.

ZAJĘCIA SPORTOWE CZYLI AKADEMIA AKTYWNEGO PRZEDSZKOLAKA

Nadrzędnym celem zajęć jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu.
Zajęcia te odbywają się w formie gier i zabaw ogólnorozwojowych z akcentami piłki nożnej. Ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Oferta ta jest skierowana dla dziewczynek i chłopców.
Prosimy o przygotowanie wygodnych ubrań niekrępujących ruchów.
Prowadzący zajęcia: trener Arkadiusz Brachaczek

ZAJĘCIA TWÓRCZE „POZNAJEMY CIEKAWYCH LUDZI”

Rozpoczynamy nowy cykl zajęć w ramach zajęć twórczych. W tym roku przedszkolnym będziemy zapraszać do naszej placówki ciekawych ludzi: reprezentujących różne zawody, profesje, mających oryginalne zainteresowania i hobby. Wizyty naszych gości będą poprzedzone wprowadzającymi warsztatami.
Prowadzący zajęcia: nauczycielki przedszkola i goście

POZOSTAŁE ZAJĘCIA DODATKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU:

Religia katolicka - grupa 3, 4, 5, 6 latki
prowadząca: mgr Iwona Matuszny
Religia ewangelicka - grupa 3,4,5,6 latki
prowadzący: mgr Janusz Lerch

Zajęcia na basenie (SP-4) – 6 latki

prowadzący: mgr Mieczysław Prawdzik
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter