Aktualności
kp.dziedzictwo.org.pl
Z dumą informujemy o kolejnych sukcesach wokalnych naszej Antosi Kraszewskiej, która podczas Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika zdobyła II miejsce w kategorii solistka.
(występ Tosi można obejrzeć klikając na poniższy link: https://www.youtube.com/watch?v=BDaBjVd61Fw&t=28395s od 1:10:00).
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika to największa tego typu impreza w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych. Przesłuchania odbyły się w dwóch etapach: pierwsze w Domu Kultury „Włókniarzy” w Bielsku-Białej, a kolejne w Będzinie, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie wykonawców oceniało jury w składzie: przewodniczący prof. dr hab. Jerzy Rachubiński z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i członkowie: prof. dr hab. Wiesław Delimat (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).
Podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie Antosia zaśpiewała „Lulajże Jezuniu” i „Był pastuszek bosy”.

Ale to nie jedyny sukces Antosi.
Została ona także laureatką XVII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Hałcnowskim Domu Kultury, w którym zaprezentowało się 450 uczestników. Wykonaniem pastorałki „Maleńki Jezu” wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym.
Natomiast jury konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, który odbył się 5 stycznia 2017 roku w filii GOK w Rudzicy, przyznało Antosi drugie miejsce w kategorii przedszkola i klasy I-III.
Gratulujemy rodzicom takiej córki, a Tosi życzymy dalszych sukcesów.